10THB330M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10THB330M
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 330UF 10V 2917
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
4.3mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
Voltage :
10V
Mounting Type :
Surface Mount
Feature :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±20%
Series :
POSCAP™ TH
Capacitance :
330µF
Length :
7.3mm
Termination :
SMD/SMT
Type :
Molded
Leakage Current :
330μA
Dielectric Material :
Tantalum
Depth :
4.3mm
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Mount :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Life (Hours) :
1000 hours
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
5 (48 Hours)
Height Seated (Max) :
0.154 3.90mm
Number of Pins :
4
REACH SVHC :
No SVHC
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
3.8mm
Voltage - Rated DC :
10V
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Manufacturer Size Code :
D4
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dissipation Factor :
10 %
Case Code (Imperial) :
Datasheets
10THB330M
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 10THB330M from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:10V, Mounting Type:Surface Mount, Type:Molded, Number of Pins:4, Package / Case:2917 (7343 Metric), Operating Temperature:-55°C~125°C, 10THB330M pinout, 10THB330M datasheet PDF, 10THB330M amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 10THB330M ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.