10THB220M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10THB220M
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Termination :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e4
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±20%
Leakage Current :
220μA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
5 (48 Hours)
Radiation Hardening :
No
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Dissipation Factor :
10 %
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
7.3mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated DC :
10V
Packing Method :
TAPE, EMBOSSED
Tan Delta :
0.1
Height :
3.8mm
Depth :
4.3mm
Height Seated (Max) :
0.154 3.90mm
Published :
Dielectric Material :
Tantalum
Case Code (Metric) :
Voltage :
10V
Terminal Finish :
Palladium/Gold (Pd/Au)
Factory Lead Time :
14 Weeks
REACH SVHC :
No SVHC
Polarity :
POLARIZED
Ripple Current :
3000mA
Feature :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
J BEND
Capacitance :
220μF
Series :
POSCAP™ TH
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Manufacturer Size Code :
D4
HTS Code :
Life (Hours) :
1000 hours
Number of Pins :
4
Datasheets
10THB220M
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 10THB220M from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Type:Molded, Operating Temperature:-55°C~125°C, Package / Case:2917 (7343 Metric), Voltage:10V, Number of Terminations:2, Number of Pins:4, 10THB220M pinout, 10THB220M datasheet PDF, 10THB220M amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 10THB220M ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.