10SXB22M
Mfr.Part #
10SXB22M
Manufacturer
Rubycon
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP ALUM POLY 22UF 20% 10V SMD
Manufacturer :
Rubycon
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Leakage Current :
0.0088mA
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Type :
Polymer
Tan Delta :
0.1
Ripple Current (AC) :
1.6A
Voltage - Rated DC :
10V
Case Code (Imperial) :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Life (Hours) :
2000 hours
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Series :
PC-CON, SXB
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30mOhm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Polarity :
POLARIZED
Surface Mount Land Size :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height :
1.9mm
Ripple Current :
1.6A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Published :
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ECCN Code :
EAR99
REACH SVHC :
No SVHC
Ripple Current @ High Frequency :
1.6A @ 100kHz
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Capacitance :
22µF
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Datasheets
10SXB22M
Rubycon 10SXB22M
22μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.075 1.90mm Cut Tape (CT) 30mOhm PC-CON, SXB Surface Mount Polymer General Purpose
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
10SXB22M1.9X7.3 Rubycon 40,473 CAP ALUM POLY 22UF 20% 10V SMD