10GENW3QM-R
Mfr.Part #
10GENW3QM-R
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL WIRE
Panel Thickness :
0.032 ~ 0.063 0.81mm ~ 1.60mm
Voltage - IEC :
115/250VAC
Connector Type :
Receptacle, Male Blades
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated AC :
115V
Termination :
Wire Leads
Published :
Fuse :
Feature :
Bleed Resistor
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.45mm x 21.90mm
Series :
GE
Current Rating :
10A
1 (Unlimited)
Accomodates a Fuse :
No
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - IEC :
10A