10GEEG3E-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10GEEG3E-R
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Connector Type :
Receptacle, Male Blades
Orientation :
Straight
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Length :
52.1mm
Feature :
Bleed Resistor
Number of Positions :
3
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.45mm x 21.60mm
Frequency :
30MHz
Current :
10A
Series :
GE
Accomodates a Fuse :
No
Voltage - IEC :
115/250VAC
Factory Lead Time :
18 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Connector Style :
IEC 320-C14
Number of Ports :
1
Depth :
53.3mm
Termination :
Quick Connect
Max Current Rating :
10A
Package / Case :
Module
Max Voltage Rating (AC) :
250V