10GENW3EM-R(H)
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10GENW3EM-R(H)
Manufacturer
Delta Electronics
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL WIRE
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Number of Positions :
3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Current Rating :
10A
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 29.50mm x 21.50mm
Current - IEC :
10A
Published :
Voltage - IEC :
115/250VAC
Factory Lead Time :
18 Weeks
Termination :
Wire Leads
Approval Agency :
CSA, UL, VDE
Mount :
Panel, Snap in
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
GE
Connector Style :
IEC 320-C14
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Voltage - Rated AC :
115V
Feature :
Bleed Resistor, Mounting Clip
Packaging :
Bulk
Connector Type :
Receptacle, Male Blades
Fuse :
No
Accomodates a Fuse :
No
Panel Thickness :
0.032 ~ 0.063 0.81mm ~ 1.60mm