10GENW3E-R
Mfr.Part #
10GENW3E-R
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL WIRE
Power Entry Modules (PEM)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating :
10A
Termination :
Wire Leads
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.45mm x 21.90mm
Voltage - Rated AC :
115V
Feature :
Bleed Resistor
Panel Thickness :
0.032 ~ 0.063 0.81mm ~ 1.60mm
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Packaging :
Bulk
Fuse :
Current - IEC :
10A