10GENW3E
Mfr.Part #
10GENW3E
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL WIRE
Power Entry Modules (PEM)
Fuse :
3
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
GE
Termination :
Wire Leads
Voltage - Rated AC :
115V
Feature :
Bleed Resistor
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
CSA, UL, VDE
Connector Type :
Receptacle, Male Blades
Current Rating :
10A
Panel Thickness :
0.032 ~ 0.063 0.81mm ~ 1.60mm
Package / Case :
Module
Accomodates a Fuse :
No
Mount :
Panel, Snap in
Current - IEC :
10A
Published :
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.45mm x 21.90mm