10GENG3EM-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10GENG3EM-R
Manufacturer
Delta Electronics
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Panel Thickness :
0.032 ~ 0.063 0.81mm ~ 1.60mm
Number of Positions :
3
Voltage - Rated AC :
115V
Termination :
Quick Connect
Current Rating :
10A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Published :
Series :
GE
Connector Type :
Receptacle, Male Blades
Current - IEC :
10A
Feature :
Bleed Resistor
Accomodates a Fuse :
No
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Fuse :
No
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.45mm x 21.90mm