10GENG3EM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10GENG3EM
Manufacturer
Delta Electronics
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Packaging :
Bulk
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Voltage - Rated AC :
115V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - IEC :
115/250VAC
Current Rating :
10A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.45mm x 21.90mm
Connector Style :
IEC 320-C14
Fuse :
No
Factory Lead Time :
18 Weeks
Published :
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Current - IEC :
10A
Termination :
Quick Connect
Panel Thickness :
0.032 ~ 0.063 0.81mm ~ 1.60mm