10GENG3E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10GENG3E
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Bulk
Lead Free :
Lead Free
Max Voltage Rating (AC) :
250V
Termination :
Quick Connect
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - IEC :
115/250VAC
Published :
Series :
GE
Number of Ports :
1
Package / Case :
Module
Orientation :
Straight
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.45mm x 21.90mm
Approval Agency :
CSA, UL, VDE
Depth :
57mm
Frequency :
30MHz
Connector Type :
Receptacle, Male Blades
Connector Style :
IEC 320-C14
Max Current Rating :
10A
Number of Positions :
3
Current :
10A
Panel Thickness :
0.032 ~ 0.063 0.81mm ~ 1.60mm
Length :
31mm