10GEEW3QM
Mfr.Part #
10GEEW3QM
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL WIRE
Power Entry Modules (PEM)
Packaging :
Bulk
Mount :
Flanges, Panel
Approval Agency :
CSA, UL, VDE
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.45mm x 21.60mm
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Voltage - IEC :
115/250VAC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Panel Mount, Flange
Termination :
Wire Leads
Factory Lead Time :
18 Weeks
Current Rating :
10A
Voltage - Rated AC :
115V
Current - IEC :
10A