10GEEW3E-R
Mfr.Part #
10GEEW3E-R
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL WIRE
Power Entry Modules (PEM)
Feature :
Bleed Resistor
Current Rating :
10A
Number of Positions :
3
Termination :
Wire Leads
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.45mm x 21.60mm
Published :
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
18 Weeks
Accomodates a Fuse :
No
ECCN Code :
EAR99
IEC 320-C14
Approval Agency :
CSA, UL, VDE
Connector Type :
Receptacle, Male Blades
Mounting Type :
Panel Mount, Flange
Mount :
Flanges, Panel
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Voltage - Rated AC :
115V