10AX115S1F45I1SG
Mfr.Part #
10AX115S1F45I1SG
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 624 I/O 1932FCBGA
Surface Mount :
yes
Number of LABs/CLBs :
Length :
45mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Total RAM Bits :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of I/O :
624
Packaging :
Tray
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Width :
45mm
HTS Code :
Height Seated (Max) :
3.65mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Supply Voltage :
0.9V
Terminal Pitch :
1mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ