10AX115N3F45I2SGES
Mfr.Part #
10AX115N3F45I2SGES
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 768 I/O 1932FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Terminal Form :
Ball
Total RAM Bits :
Terminal Pitch :
1mm
Surface Mount :
yes
Number of I/O :
768
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Number of Logic Elements/Cells :
Number of LABs/CLBs :
Width :
45mm
Supply Voltage :
0.9V
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Length :
45mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Height Seated (Max) :
3.65mm