10AX115N3F40E2SG
Mfr.Part #
10AX115N3F40E2SG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 600 I/O 1517FCBGA
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Voltage :
0.9V
HTS Code :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of LABs/CLBs :
Number of Outputs :
600
Series :
Arria 10 GX
Power Supplies :
0.9V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Length :
40mm
Height Seated (Max) :
3.5mm
Number of Logic Elements/Cells :
Width :
40mm
Terminal Pitch :
1mm
Surface Mount :
yes
Number of I/O :
600
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ