10AX090N2F45E1SG
Mfr.Part #
10AX090N2F45E1SG
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 768 I/O 1932FCBGA
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Pitch :
1mm
Supply Voltage :
0.9V
HTS Code :
Qualification Status :
Not Qualified
Number of LABs/CLBs :
Length :
45mm
Power Supplies :
0.9V
Series :
Arria 10 GX
Number of Outputs :
768
Total RAM Bits :
Number of I/O :
768
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Height Seated (Max) :
3.65mm
yes
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Width :
45mm
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ