10AX066K4F35E3SG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX066K4F35E3SG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 396 I/O 1152FBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Number of Logic Elements/Cells :
Number of I/O :
396
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Packaging :
Tray
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Power Supplies :
0.9V
Total RAM Bits :
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Number of Inputs :
396
Terminal Position :
BOTTOM
Terminal Pitch :
1mm
Supply Voltage :
0.9V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Number of Outputs :
Width :
35mm
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
35mm
Surface Mount :
yes
Qualification Status :
Not Qualified
Height Seated (Max) :
3.5mm
Terminal Form :
Ball
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ