10AX066K3F40E2SG
Mfr.Part #
10AX066K3F40E2SG
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
Stock
46
In Stock :
46
Number of I/O :
696
Width :
40mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Number of Inputs :
696
Number of Logic Elements/Cells :
660000
Power Supplies :
0.9V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Terminal Pitch :
1mm
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of Outputs :
Height Seated (Max) :
3.5mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
RoHS Status :
RoHS Compliant
Peak Reflow Temperature (Cel) :
Length :
40mm
Supply Voltage :
0.9V
Number of LABs/CLBs :
250540
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ