10069461-002LF
Mfr.Part #
10069461-002LF
Description
CONN IVDR TO SATA ADAPTER 26P RA
Product Category :
Pluggable Connector Assemblies
Contact Finish Thickness :
11.8μin 0.30μm
Orientation :
RIGHT ANGLE
Pitch :
1.27mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Voltage Rating (AC) :
100V
Number of Terminations :
26
Connector Style :
Adapter
Contact Plating :
Gold
Packaging :
Tray
Max Operating Temperature :
65°C
Voltage - Rated AC :
100V
Depth :
12.3mm
Number of Positions :
26
Number of Contacts :
Color :
Black
Mount :
Surface Mount
Connector Type :
iVDR to SATA
Length :
49mm
Current Rating :
1.5A
Max Voltage Rating (DC) :
100V
Termination :
Solder
Flammability Rating :
UL94 V-0
Number of Ports :
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Contact Finish :
Gold
Min Operating Temperature :
0°C
Housing Material :
Thermoplastic
Gender :
Male to Female
Factory Lead Time :
17 Weeks
Radiation Hardening :
No
Insulation Resistance :
1GOhm
Feature :
Board Guide, Flange
Datasheets
10069461-002LF
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Molex
    CONN SATA PLUG 7POS SLD R/A SMD
    CONN SFP RCPT 20POS SLD R/A SMD
  • Molex
    CONN SATA HEADER 7POS SLD SMD