10060018-10003TLF
Mfr.Part #
10060018-10003TLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 164POS 0.039
Product Category :
Edgeboard Connectors
Orientation :
Straight
Number of Positions :
164
Housing Material :
Nylon
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Card Thickness :
0.062 1.57mm
RoHS Compliant
Contact Plating :
Gold, Tin
Factory Lead Time :
9 Weeks
Gender :
FEMALE
Material - Insulation :
Nylon
Mounting Type :
Through Hole
Card Type :
PCI Express™
Pitch :
0.039 1.00mm