10067972-050MLF
Mfr.Part #
10067972-050MLF
Description
PCMCIA ASSY 3.3V
Product Category :
PC Card Sockets
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Packaging :
Tray
Mount :
Through Hole
Card Type :
PCMCIA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Contact Finish :
Gold
Contact Plating :
Gold
Published :
Connector Type :
Connector
Height Above Board :
0.275 6.99mm
Feature :
Alignment Strip, Board Lock, Card Guide
Insertion, Removal Method :
Push In, Pull Out
Depth :
50mm