10039755-10302T
Mfr.Part #
10039755-10302T
Description
CONN PCI EXP FMALE 98POS 0.039
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Gender :
FEMALE
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
85°C
Number of Positions :
98
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Pitch :
0.039 1.00mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Cantilever
Number of Rows :
2
Card Thickness :
0.062 1.57mm
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Tray
Min Operating Temperature :
-55°C