10039755-10213TLF
Mfr.Part #
10039755-10213TLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 164POS 0.039
Edgeboard Connectors
Published :
Cantilever
Orientation :
Straight
Pitch :
0.039 1.00mm
Contact Plating :
Gold, Tin
Contact Finish Thickness :
Flash
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Card Thickness :
0.062 1.57mm
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Max Operating Temperature :
85°C