10039755-10113TLF
Mfr.Part #
10039755-10113TLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 164POS 0.039
Termination :
Press-Fit
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Max Operating Temperature :
85°C
Gender :
FEMALE
Orientation :
Straight
Factory Lead Time :
8 Weeks
Card Thickness :
0.062 1.57mm
Pitch :
0.039 1.00mm
Contact Plating :
Gold, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C