10025026-10103TLF
Mfr.Part #
10025026-10103TLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 164POS 0.039
Stock
417
In Stock :
417
Packaging :
Tray
Flange Feature :
Straddle Mount Opening, Unthreaded, 0.079 (2.00mm)
Board Thickness :
1.56mm
Connector Type :
Cantilever
Width :
8.8mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Number of Contacts :
164
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Max Operating Temperature :
85°C
Number of Positions :
164
Length :
98.8mm
Voltage - Rated AC :
300V
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
16.3mm
Housing Color :
Black
Current Rating :
1.1A
Pitch :
0.039 1.00mm
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Card Thickness :
0.062 1.57mm
Contact Resistance :
30mOhm