10025026-10003SLF
Mfr.Part #
10025026-10003SLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 164POS 0.039
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Card Thickness :
0.062 1.57mm
Number of Positions :
164
Pitch :
0.039 1.00mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Flange Feature :
Straddle Mount Opening, Unthreaded, 0.079 (2.00mm)
Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Read Out :
Dual
Contact Finish :
Gold
Max Operating Temperature :
85°C