10022753-034LF
Mfr.Part #
10022753-034LF
Description
CONN FFC FPC RCPT 34POS 2.54MM
UL Flammability Code :
94V-0
Current Rating (Amps) :
2A per Contact
Contact Resistance :
15mOhm
Length :
91.19mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Total Number of Contacts :
34
Number of Positions :
34
Current Rating :
2A
Max Voltage Rating (AC) :
500V
FFC, FCB Thickness :
0.33mm
Operating Temperature :
-65°C~105°C
Depth :
12.7mm
Datasheets
10022753-034LF
Clincher™ Series FFC, FPC Receptacle Tray 0.100 2.54mm IDC 34 Positions Free Hanging (In-Line) Tin -65°C~105°C 2A per Contact