10022753-033LF
Mfr.Part #
10022753-033LF
Description
CONN FFC FPC RCPT 33POS 2.54MM
FFC, FCB Thickness :
0.33mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Depth :
12.7mm
UL Flammability Code :
94V-0
Length :
88.65mm
Max Voltage Rating (AC) :
500V
Current Rating (Amps) :
2A per Contact
Current Rating :
2A
Contact Resistance :
15mOhm
Number of Positions :
33
Total Number of Contacts :
33
Operating Temperature :
-65°C~105°C
Datasheets
10022753-033LF
Clincher™ Series FFC, FPC Receptacle Tray 0.100 2.54mm IDC 33 Positions Free Hanging (In-Line) Tin -65°C~105°C 2A per Contact