10022753-030LF
Mfr.Part #
10022753-030LF
Description
CONN FFC FPC RCPT 30POS 2.54MM
Pitch :
0.100 2.54mm
Total Number of Contacts :
30
Contact Resistance :
15mOhm
Max Voltage Rating (AC) :
500V
Depth :
12.7mm
Number of Positions :
30
UL Flammability Code :
94V-0
Current Rating :
2A
Length :
81.03mm
Operating Temperature :
-65°C~105°C
FFC, FCB Thickness :
0.33mm
Current Rating (Amps) :
2A per Contact
Datasheets
10022753-030LF
Clincher™ Series FFC, FPC Receptacle Tray 0.100 2.54mm IDC 30 Positions Free Hanging (In-Line) Tin -65°C~105°C 2A per Contact