10018784-11212TLF
Mfr.Part #
10018784-11212TLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 98POS 0.039
Pitch :
0.039 1.00mm
Length :
56mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Current Rating :
1.1A
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Nylon
Gender :
FEMALE
UL94 V-0
Material - Insulation :
Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Card Thickness :
0.062 1.57mm
Termination :
Solder
Board Thickness :
2.36mm
Number of Positions :
98
Voltage - Rated AC :
300V
Number of Contacts :
98
Through Hole
Published :
Width :
7.4mm
Read Out :
Dual
Max Operating Temperature :
85°C