10018784-10210TLF
Mfr.Part #
10018784-10210TLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 36POS 0.039
Current Rating :
1.1A
Card Thickness :
0.093 2.36mm
Board Thickness :
2.36mm
Number of Positions :
36
Contact Finish Thickness :
Flash
Orientation :
Straight
Housing Material :
Nylon
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Factory Lead Time :
9 Weeks
Max Operating Temperature :
85°C
Voltage - Rated AC :
300V
Length :
25mm
Black
Insulation Resistance :
1GOhm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Mount :
Through Hole
Contact Type :
Cantilever
Feature :
Board Guide, Locking Ramp
Number of Rows :
2
Material - Insulation :
Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Packaging :
Tray
Published :
Width :
7.4mm
Connector Type :
Cantilever
Read Out :
Dual
Min Operating Temperature :
-55°C
Pitch :
0.039 1.00mm