10018784-10202MLF
Mfr.Part #
10018784-10202MLF
Description
CONN PCI EXP FML 98POS 0.039
Number of Positions :
98
Dual
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tray
Pitch :
0.039 1.00mm
Board Thickness :
1.56mm
Termination :
Solder, Staggered
Contact Finish :
Gold or Gold, GXT™
Current Rating :
1.1A
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Contact Finish Thickness :
Flash
Factory Lead Time :
11 Weeks
Number of Rows :
2
Published :
Contact Plating :
GXT, Gold, Tin
Voltage - Rated AC :
300V
Max Operating Temperature :
85°C
Card Thickness :
0.062 1.57mm
Min Operating Temperature :
-55°C