10018784-10111TLF
Mfr.Part #
10018784-10111TLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 64POS 0.039
Pitch :
0.039 1.00mm
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Positions/Bay/Row :
Board Thickness :
2.36mm
Width :
7.4mm
Flammability Rating :
UL94 V-0
Max Operating Temperature :
85°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Current Rating :
1.1A
Length :
39mm
Number of Contacts :
64
Number of Positions :
64
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Packaging :
Tray
Card Thickness :
0.062 1.57mm
2
Series :
HPCE®
Voltage - Rated AC :
300V