10018784-10012MLF
Mfr.Part #
10018784-10012MLF
Description
CONN PCI EXP FML 98POS 0.039
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
GXT, Gold
Pitch :
0.039 1.00mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Max Operating Temperature :
85°C
Contact Finish :
Gold or Gold, GXT™
Factory Lead Time :
11 Weeks
Current Rating :
1.1A
Number of Contacts :
98
Number of Positions :
98
Card Thickness :
0.093 2.36mm
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated AC :
300V
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Board Thickness :
2.36mm