10018784-10001MLF
Mfr.Part #
10018784-10001MLF
Description
CONN PCI EXP FML 64POS 0.039
Min Operating Temperature :
-55°C
Card Thickness :
0.062 1.57mm
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
10 Weeks
Number of Contacts :
64
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Board Thickness :
1.56mm
Voltage - Rated AC :
300V
Current Rating :
1.1A
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Dual
Number of Positions :
64
Max Operating Temperature :
85°C
Pitch :
0.039 1.00mm