10018784-10000TLF
Mfr.Part #
10018784-10000TLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 36POS 0.039
Factory Lead Time :
9 Weeks
Card Thickness :
0.062 1.57mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Color :
Black
Length :
25mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Mount :
Through Hole
Width :
7.4mm
Number of Positions :
36
Series :
HPCE®
Voltage - Rated AC :
300V
Pitch :
0.039 1.00mm
Number of Contacts :
36
Contact Resistance :
40mOhm
Current Rating :
1.1A
Through Hole
Contact Type :
Cantilever
Contact Finish :
Gold
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Board Guide, Locking Ramp
Flammability Rating :
UL94 V-0
Contact Plating :
Gold
Board Thickness :
1.56mm
Max Operating Temperature :
85°C