10018784-10000MLF
Mfr.Part #
10018784-10000MLF
Description
CONN PCI EXP FML 36POS 0.039
Voltage - Rated AC :
300V
Max Operating Temperature :
85°C
Card Thickness :
0.062 1.57mm
Pitch :
0.039 1.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Contact Finish :
Gold or Gold, GXT™
Factory Lead Time :
11 Weeks
Board Thickness :
1.56mm
Contact Plating :
GXT, Gold, Tin
Published :
Number of Positions :
36
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Current Rating :
1.1A