10018784-00002TLF
Mfr.Part #
10018784-00002TLF
Description
CONN PCI EXP FML 98POS 0.039
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Color :
White
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Max Operating Temperature :
85°C
Number of Contacts :
98
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Finish :
Gold or Gold, GXT™
COPPER ALLOY
Number of Positions :
98
Factory Lead Time :
12 Weeks
Contact Plating :
GXT, Gold, Tin
Pitch :
0.039 1.00mm
Card Thickness :
0.062 1.57mm