10018783-12100MLF
Mfr.Part #
10018783-12100MLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 36POS 0.039
Max Operating Temperature :
85°C
Board Thickness :
1.56mm
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Pitch :
0.039 1.00mm
Card Thickness :
0.062 1.57mm
Number of Contacts :
36
Current Rating :
1.1A
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Contact Finish :
Gold or Gold, GXT™
Factory Lead Time :
11 Weeks
Orientation :
Straight
Number of Positions :
36
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Contact Plating :
GXT, Gold, Tin
Voltage - Rated AC :
300V