10018783-11203TLF
Mfr.Part #
10018783-11203TLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 164POS 0.039
Card Thickness :
0.062 1.57mm
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Max Operating Temperature :
85°C
Board Thickness :
1.56mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Mount :
Through Hole
Contact Resistance :
30mOhm
Pitch :
0.039 1.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated AC :
300V
Contact Material :
COPPER ALLOY
Orientation :
Straight
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Contact Plating :
GXT, Gold, Tin
Current Rating :
1.1A