10018783-11200MLF
Mfr.Part #
10018783-11200MLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 36POS 0.039
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Contact Plating :
GXT, Gold, Tin
Dual
Packaging :
Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Voltage - Rated AC :
300V
Orientation :
Straight
Current Rating :
1.1A
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Card Thickness :
0.062 1.57mm
Max Operating Temperature :
85°C
Pitch :
0.039 1.00mm
Contact Finish :
Gold or Gold, GXT™
Board Thickness :
1.56mm