10018783-10202MLF
Mfr.Part #
10018783-10202MLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 98POS 0.039
Pitch :
0.039 1.00mm
Current Rating :
1.1A
Factory Lead Time :
11 Weeks
Max Operating Temperature :
85°C
Contact Plating :
GXT, Gold
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Insulation Resistance :
1GOhm
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Board Thickness :
1.56mm
Voltage - Rated AC :
300V
Card Thickness :
0.062 1.57mm