10018783-10120TLF
Mfr.Part #
10018783-10120TLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 36POS 0.039
Edgeboard Connectors
Termination :
Solder, Staggered
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Max Operating Temperature :
85°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Pitch :
0.039 1.00mm
Current Rating :
1.1A
Voltage - Rated AC :
300V
Insulation Resistance :
1GOhm
Contact Finish :
Gold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Contact Plating :
GXT, Gold, Tin
Factory Lead Time :
9 Weeks
Number of Positions :
36
Board Thickness :
1.56mm
Housing Color :
Card Thickness :
0.062 1.57mm