10018783-10101TLF
Mfr.Part #
10018783-10101TLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 64POS 0.039
RoHS Compliant
Current Rating :
1.1A
Housing Color :
Black
Published :
2008
Series :
HPCE®
Number of Positions :
64
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
10 Weeks
Pitch :
0.039 1.00mm
Insulation Resistance :
1GOhm
2
Number of Contacts :
64
Gold
Number of Positions/Bay/Row :
11; 21
Lead Pitch :
2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Card Thickness :
0.062 1.57mm