10018783-10100MLF
Mfr.Part #
10018783-10100MLF
Description
CONN PCI EXP FMALE 36POS 0.039
Contact Finish :
Gold or Gold, GXT™
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Card Thickness :
0.062 1.57mm
Housing Color :
Black
Mount :
Pitch :
0.039 1.00mm
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Board Thickness :
1.56mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Current Rating :
1.1A
Contact Plating :
GXT, Gold, Tin
Insulation Resistance :
1GOhm
Voltage - Rated AC :
300V
Black
Housing Material :
Nylon
Max Operating Temperature :
85°C