10018783-10033ELF
Mfr.Part #
10018783-10033ELF
Description
CONN PCI EXP FMALE 164POS 0.039
Gold
Connector Type :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Contact Plating :
Gold, Tin
Pitch :
0.039 1.00mm
Housing Material :
Nylon
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Positions :
164
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Card Thickness :
0.062 1.57mm
Max Operating Temperature :
85°C