10013057-391200ELF
Mfr.Part #
10013057-391200ELF
Description
CONN FFC BOTTOM 39POS 0.30MM R/A
FFC, FCB Thickness :
0.20mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Pitch :
0.012 0.30mm
Total Number of Contacts :
39
Height Above Board :
0.047 1.20mm
Current Rating (Amps) :
0.2A
UL Flammability Code :
94V-0
Number of Positions :
39
Voltage - Rated :
200V
Contacts, Bottom
Contact Gender :
FEMALE
Notched
Amphenol Communications Solutions 10013057-391200ELF
SFYL Series FFC Contacts, Bottom Tape & Reel (TR) 0.012 0.30mm Solder 39 Positions Surface Mount, Right Angle Gold -25°C~85°C 0.2A