10013057-351200ELF
Mfr.Part #
10013057-351200ELF
Description
CONN FFC BOTTOM 35POS 0.30MM R/A
Total Number of Contacts :
35
Pitch :
0.012 0.30mm
10
Current Rating :
200mA
Actuator Material :
Plastic
Contact Gender :
FEMALE
Current Rating (Amps) :
0.2A
Contact Location :
BOTTOM
FFC, FCB Thickness :
0.20mm
UL94 V-0
Contact Resistance :
50mOhm
Number of Positions :
35
Voltage - Rated :
200V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
12.8mm
Mount :
Surface Mount
Filter Feature :
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-25°C~85°C
ECCN Code :
EAR99
Height Above Board :
0.047 1.20mm
UL Flammability Code :
94V-0
Connector/Contact Type :
Contacts, Bottom
Width :
3mm
Actuator Color :
Black
Depth :
3mm
IEC Conformance :
Orientation :
RIGHT ANGLE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Flammability Rating :
COPPER ALLOY
Amphenol Communications Solutions 10013057-351200ELF
SFYL Series FFC Contacts, Bottom Tape & Reel (TR) 0.012 0.30mm Solder 35 Positions Surface Mount, Right Angle Gold -25°C~85°C 0.2A