10-CBSA-2.0X4.5X0.13
Mfr.Part #
10-CBSA-2.0X4.5X0.13
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Description
RF SHIELD 2" X 4.5" SMD
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
RF Shields
Ventilation :
Non-Vented
Factory Lead Time :
3 Weeks
Height - Overall :
0.130 3.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width - Overall :
2.000 50.80mm
Series :
10-CBS
Packaging :
Bulk
Length - Overall :
4.500 114.30mm
Type :
Shield, 2-Piece
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Leader Tech Inc. 10-CBSA-2.0X4.5X0.13
Shield, 2-Piece 0.130 3.30mm 2.000 50.80mm Surface Mount 4.500 114.30mm Non-Vented 10-CBS Bulk
10-CBSA-2.0X4.5X0.13 Overview
10-CBSA-2.0X4.5X0.13 Features
As a type of Shield, 2-Piece
Surface Mount value
10-CBS
A solid enclosure of Bulk
10-CBSA-2.0X4.5X0.13 Applications
There are a lot of Leader Tech Inc.
10-CBSA-2.0X4.5X0.13 RF Shields applications.
  • Computer
  • Electronic devices
  • Cable lines
  • Lightning strikes
  • Solar flares
  • Static electricity
  • Cosmic noise
  • Generators
  • Lightings
  • Rectifiers
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC